- A sziklarajzoknál nézi a napfogyatkozást? - kérdezte a recepciós.
Nem volt rossz megközelítés, de mi minimalisták voltunk. Kimentünk a szálloda elé a zöldbe és néztük, hogy fogyik a Nap.
Több tízezer ember utazott a népszerû napnézô helyekre, a nemzeti parkokba és pár önmagát jól reklámozó kisvárosba. Kanarravillenél (népesség 300) kilenc mérföldes dugó volt az autópályán.
Mi tizen lehettünk Parowanban. Itt közel negyven másodperccel kevesebb ideig látszott a gyûrû, de legalább az eget nem takarták el a tömegek égnek meredô latcsövei. Néhányan felkészülten jöttünk, volt, akinél napszemüveg volt, mások hegesztômaszkkal villogtak, meg donozból összerakott projektorrap.
Nekünk nem volt idônk ilyesmit csinálni és eleve le is tettem a napfogyatkozás lefotózásáról.
Azért lôttem pár képet a telefonnal, ha már mások is...
A nap fogyott és a füves placc átalakult egy tudományos diákköri konferwncia színhelyévé némi geneológiai beütéssel.
Mindenki elmondta, honnan jött (Michigan, de vol egy magyar nagybácsija, Oregon és voltak kelet-európai rokonai, Washington és colt két orosz unokája.)
A nap meg átalakult az Egy Gyûrûvé az égen.
jo lehetett latni. itt Houstonban en csak ennyit lattam:
VálaszTörléshttp://www.flickr.com/photos/annavanilla/7241796270/lightbox/
Elég gyatra a repertoárja világegyetemnek,napfogyatkozás,holdfogyatkozás nagy néha egy üstökös s ismételgeti önmagát 100-150 évenként.Mi lenne ha egyszer csak egyetlen egyszer még az én életemben és csak egy pillanatra icipici pillanatra megállna a Föld?Nem kellene sehova se utazni,se szemüveg seseseseseses....
VálaszTörlésGlobalGrover, jó kép lett!
VálaszTörlésNévtelen, ha megállna a Föld, ki lehetne szállni.