Az okostelefonok és az internet térhódításával a magánéletbe egyre inkább belemosódik a munka. (Természetesen nem a bányászokról van szó, nagyon ritkán telefonálnak rá egy bányászra a WC-n, hogy azonnal fejtsen még ki öt tonna szenet.)
Ennek ellenére manapság divatos arról beszélni, hogy az okostelefonok elterjedésével párhuzamosan csökken a magánélet és az emberek otthon is egyre többet dolgoznak.
Ami igaz is.
És ekkor lehet szomorkodni, szídni a technikai haladást, a 21. századot, mindent.
Csak azért ne feledkezzünk meg arról, hogy lakás alatt berendezett műhely és bolt ókori találmány.
Szóval, nincs új a nap alatt.
Jó a fotó :D
VálaszTörléshaha ez jo kis parhuzam :-)
VálaszTörlés" nagyon ritkán telefonálnak rá egy bányászra a WC-n, hogy azonnal fejtsen még ki öt tonna szenet."
VálaszTörlésYou made my day! :)
A WC-zés nem magán élet az egy szükséglet.Te írtad le a több ülőkés budikat ahol élénk társasági lét uralkodik.
VálaszTörlésAzt hiszem, a nyugati kultúrákban a WC mégis inkább a privátszféra része.
VálaszTörlésDe nyilván nem mindenhol van így, mikor Nigériában dolgoztam, a helyi kolléga kivitt az ottani piacra. Kiszálltunk a pusztán, ahol szétszórtan teljes összevisszaságban autók álltak aztán pedig egy nagyobb üres terület, távolabb pedig a piacosok fabódéi.A kolléga körbemutatott, hogy "az ott a parkoló, ez meg itt a WC".
Néztem, hol a WC majd feltűnt, hogy a kolléga nekiindul, óvatosan kerülgetve mindenféle gyanús kupacokat a földön. De mondjuk érthető, mert ott ez fölösleges luxus lenne. A kormány vendégházának katonai őrzése volt és az őröknek saját szolgálati bilijük volt, ami nyilván az esetleges vendégek kényes ízlését respektálva vezettek be, hogy ne gyanús kupacok fogadják a kapu környékén.