Gyulafehérvárott a Szent Mihály székesegyházban van Hunyadi János kormányzó szarkofága mellett testvére, darázsderekú Hunyadi János szarkofága (akkoriban gyakran ugyanúgy neveztek el több gyereket, hátha az egyik felnő).
A szarkofágokon sok graffiti található: nem mai találmány, hogy egy turista összefirkál valamit.
A kard (tőr?) hüvelyén például ott virít Mihael Schoppet neve. Nincs velem a laptopom, mindent telefonon pcsinálok, ami a keresés minőségét - számomra - rontja. Lehet, ezért nem találtam semmit erről az úriemberről.
Szerencsésebb országokban köteteket találnék nemcsak a Hunyadiakról, hanem azokról is, akik lelkesen bevésték nevüket a sírjukba.
Majd egyszer megpróbálok rájönni ki volt ez az úr, mikor és miért.
Mindenesetre szépen vésett, mint aki tudja, nem fogják zavarni, ami azért fura, elvégre egy katedrálisról van szó.
Persze lehet, a szarkofág nem volt mindig itt.
Ideje keresni egy monográfiát erről a templomról.
Egy valami biztos: kár, hogy korábban nem voltak selfie-k. Akkor kopácsolás helyett melléfelüdtek volna és klikk és mehetett volna a fotó az instára.

















