2026. június 27., szombat

Tábla az erdőben


Csabdiba a templomrom miatt jöttünk: a rom maga jó volt, de kicsit csalódást okozott a kerítés: az eddigi romoknál nem volt. 

Értem, hogy kell(het), de kerítés nélkül jobban illenek a tájba. 



Volt itt még bónuszként egy szovjet síremlék hetvenöt ismeretlen katonának. A betonmonstrumon több felirat is volt és lelkesen fordítgattuk őlet, amíg meg nem találtuk a magyar verziót szintén töredezetten.

Régimódiak vagyunk, arra nem is gondoltunk, hogy beszkennneljuk es beolvassuk őket a telefonnal. Hol van abban az agytorna?
Illetve kinek jut ilyen eszébe?

Aztán ha már ott volt, felszaladtunk a hegyre, ahol egy pici, gyalogos ösvényen belebotlottunk a táblába.

A tábla ott állt az erdőben a keskeny ösvény mellett és egy fásítási program és a rá elköltött másfél milliárd történetét hírdette büszkén a baglyoknak, nyusziknak, rókáknak és őzikéknek, akik bizonyára örültek az új fáknak.

Tudom, hogy Csapdi dombja feletti ösvény bizonyára több túrázót vonz, mint az országos kék, de ide egy kisebb tábla is elég lenne - amit nem nehézgépekkel kell belopni az erdőbe. Máshova meg lehetne tenni egy nagyot, hogy ország világ lássa, mire ment a pénz.

Arra gondolni se merek, hogy a tábla esetleg azért van itt, hogy ország-világ ne lássa mire ment el másfél milliárd.






Nincsenek megjegyzések: