Gyulafehérváron (majd erről is próbálok hosszabban írni, ha majd lesz nálam laptop) a székesegyházban láttam (felső fotó) hogy kék sapkában tilos bejönni.
Ezt még értettem, nehéz megfelelő piktogramokat találni -bár nekem piros sapkám is van a telefonon.
De hogy miért nem lehet napszemüvegben bejönni, azt nem értettem.
- A románt viszont sokkal jobban értem, mint pár napja! - gondoltam elégedetten a Silentium tábla láttán.
- Non est hic aliud nisi domus Dei et porta caeli - mire eddig eljutottam, már tudtam, hogy csak rozsdás latinom tört felszínre.



Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése