Demsus mindig kedves szívemnek. Most a templomkertben sétálva láttam meg valami érdekeset.
Egy római oszlopfő volt, ami közel eredeti állapotában maradt meg. Nem az oszlopon, hanem a templomkertben, de megmaradt egy ritkán látható része. (Lásd a középső fotó.)
A kőben látni egy fém tüskét (felső kép). Ez a tüske pont beleilleszkedett az oszloptözsön levő mélyedésbe
Ez stabilizálta az oszlopot. Hogy a kötés erősebb legyen, olvadt olmot öntöttek az oszlopfő tetején levő résbe, ami összekötötte a köveket.
Az oszlopközepébe is öntöttek ólmot (lenti kép), ami jobban összetartotta az elemeket.
Aztán jöttek a vandálok és ledöntötték, hogy kiszedjék belőle az ólmot.




Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése