Nemrég nézegettm online egy bőrkötéses naplót, amit valahogy kifigyelt a Facebook mindenhol kémkedő algoritmusa és elárasztottak a bőrdíszművesek.
Akik évtizedek munkája után belefáradtak valamibe és egyedi táskáikat fillérekért eladják a Facebook népének.
Csak most, csak nekünk, csak fillérekért ahhoz képest, hogy ezek egyedi, kézzel készült táskák. (Ne feledjük, sok gépbe kézzel teszik be az alapanyagot, szóval az is kézzel készült.)
Megnéztem az ősi bőrdíszműves oldalát, ahol állítása szerint negyven éve árulja a bőrt és ott láttam, hogy az oldalt 2023-ban hozták létre Vietnamban. Mert hát a néni és a következő reklámon a bácsi tipikus vietnamiak, ott harcoltak Rambo ellen a dzsungelben két táskakészítés között.
Jobb esetben küldenek egy gyári táskát, amivel az ember boldog is lehet, de előfordulhat, hogy a vevő postafordultával kap friss tapasztalatot, hogy ne bízzon a FB-ban, mert az Arckönyvet csak az érdekli, hogy fizessenek a hírdetésért.
Pont ezen morfondíroztam, amikor csengettek és egy fickó jött, hogy ő az elektromos műveket képviseli (nem mutatott igazolványt és nem volt elektromos művekes logóval díszített autója), hogy ők felmérik a napelemeket és segítenek kedvezményes akkumulátort telepíteni az elektromos művek támogatásával, hogy leváljunk az elektromos művek hálózatáról és többet ne kelljen nekik fizetni.
Lehet, a rendőrséget kellett volna hívni....
Szóval mire elköszöntem, jött a következő hírdetés, újabb táskás, aki valódi amerikai kézzel gyártott táskáit árulta a Facebookon, amiket negyven éven át varrt kézzel valódi bőrből (ott van a képén). Ezeket a valódi made in USA táskákat egyenesen Kínából postázzák és az autentikus weboldalt is egy AI csinálta.
Azért sincs a Paul Richardnak feje. Vagy mert nincs bőr a képén,.